LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Të shkretët “gazet-ar” që sot nuk ju eci por i’u ngeci…

Të shkretët “gazet-ar” që sot nuk ju eci por i’u ngeci…

Kush janë këto, gazetar apo fshatarë injorant, që mlidhen tek burimi i fshatit me nga një mikrofon në dorë, e që nxitojnë të bëjnë pyetje, për të mos i harruar, sepse jua kanë dhënë shefat dhe nuk janë në gjendje t’i mbajnë mend dhe nuk munden as ti lexojnë, tek dora ku i kanë shkruar.

Gazetaria eshte profesion fisnik e nuk ka lidhje me keto nxenes ngelsa qe rrinë në rruge per nje copë buke. Në fakt ky i fyu, kurse Saliu i shkërdheu duke i djegur rrahur dhe sakatuar. Atë doni? Në fakt kjo lloj medie atë meriton, sepse edhe pas kaq vitesh, i bënë tellallin edhe për pordhët që lëshon ky pisanjos, që ndot vëndin dhe fyen njerëz, me ndihmën tuaj, që si shërbetor të bindur i thoni lepe peqe pronarëve që nuk i kanë lënë gjë mangut Sali dixhitalit duke e bërë të zezën të bardhë dhe të bardhën të zezë. Me shpirt i them : Të lumtë Edi Rama sepse këto skllevër të hallit të tyre nuk mund ta q… hallin tonë, e meritojnë! Fb./ Qytetari dixhital / Zathur.net

Loading...
More in Aktualitet, Qytetari Digjital, Rekomanduar
Çështja ‘Tahiri’, zyrtari amerikan: Askush të mos shënjestrohet politikisht

Close