LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kulture . Tirana e vitit 1979 përmes fotove

Tirana e vitit 1979 përmes fotove

Fotot e mëposhtme tregojnë një Tiranë tjetër, jo atë të sotmen. Janë foto të shkrepura në vitim 1979, kur shqipëria ishte nën regjimin e egër komunist.

Edhe pse e varfër dhe pa pallatet gjigande, Tirana dukej e bukur dhe shumë e pastër. Ata që kanë jetuar në ato vite në Tiranë, me siguri që bëhen nostalgjikë kur shohin këto foto.

Loading...
More in Kulture
Kinemaja italiane në zi, ndahet nga jeta Paolo Villagio

Close