LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . U k.ërcënua me jetë, merret në mbrojtie Klement Zguri dhe familja e tij

U k.ërcënua me jetë, merret në mbrojtie Klement Zguri dhe familja e tij

Një ditë pas mbledhjes ku KQZ u përplas ashpër për hapjen e kutive të 30 qershorit, mësohet se kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka deklaruar se është k.ërcënuar me jetë për të dhe familjen e tij.

Burime bëjnë të ditur se: “k.ërcënimet janë shumë serioze” dhe se Klement Zguri është marrë në mbrojtje nga një numër i lartë efektivesh të Gardës së Republikës, të cilët ndodhën ne zyrën e tij, por edhe në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Po ashtu mësohet se edhe familja e Klement Zgurit është marrë në mbrojtje nga forcat e rendit. Mësohet se drejtuesit e lartë të Gardës dhe Policisë kanë shkuar sot në Institucionin Qendror të Zgjedhjeve, ku aktualisht mbahet në ruajtje kreu i KQZ-së.

Zguri ka mbajtur qëndrim të fortë për mosrealizimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, madje ai ka qenë i vetmi ndër anëtarët i cili është larguar nga mbledhja në disa raste.

Loading...
Mos e Humbisni
Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Close