LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . U rindez sërish fronti i hashashit!

U rindez sërish fronti i hashashit!

Është ndezur flakë,
kampi i Lulashit,
u rindez sërish,
fronti i hashashit!

Se dy hashashistë,
që janë arrestuar,
emrin e Tahirit,
e kanë lakuar!

Italia mike,
po vijon hetimin,
këtu opozita,
kërkon arrestimin!

Bisedat që bëjnë,
shokët trafikantë,
për vërtetësinë,
Basha është garant!.

Ndonjë gjë e madhe,
në fakt nuk ka ndodhur,
pse një ish ministër,
është i përfolur!

Deri tani kemi,
ca llafe të thëna,
po kush s’do Tahirin,
i merr të mirëqena!

Unë vetëm me fjalë,
s’fut njeri në thes,
si njeri i shtypit,
kam durim të pres.

Kam durim të pres,
kot mos mbush gazetën,
po vetëm gjykata,
e nxjerr të vërtetën.

Po fjalët e thëna,
për shokun Sajmir,
të jenë të vërteta,
s’kam asnjë dëshirë!

Por asgjë nuk varet,
nga dëshira ime,
ajo asnjë vlerë,
nuk ka në hetime!

Prapë e përsëri,
Basha na çuditi,
kur na tha-se Rama,
Tahirin e shiti!

Rama foli drejt,
m’u si duhej folur:
“Të vërtetën do,
ky popull i lodhur!”

E morëm nga Rama,
pikë për pikë si shprehje,
dhe duket që s’ka,
as shitje-as blerje!

Sot me deklaratën,
Rama është në rregull,
se nuk la nga prapa,
as tym e as mjegull!

Punë e opozitës,
të jetë e gëzuar,
t’i shohë kundërshtarët,
me pranga në duar!

Që të shkojnë prangat,
sa më lart në maja,
ama opozita,
ka krimet e saja!

Sala me Lulashin,
bllokuan hetimet,
se “live” në popull,
i kanë bërë krimet!

Para ligjit gjithë,
janë të barabartë,
ndaj duam të shohim,
të njëjtin standard!

Përpara Tahirit,
është e gjatë radha,
ata që e zgjodhën,
nuk i prangos Llalla!

Po unë kam një shpresë,
sot tek drejtësia,
se këtë hetim,
e bën Italia!

Po prapë s’e kuptoj,
në e kanë praktikë,
që me këto dosje,
bëhet politikë!

Është e sigurtë,
se dosja e zbardhur,
që nga Italia,
për Llallën ka ardhur!

Llalla menjëherë,
ka fotokopjuar,
Lulit-Salës-Monës,
urgjent u’a ka çuar!

Ndaj u ngrehos gjeli,
dhe s’bëri shaka,
kur tha-se do kemi,
ngjarje të mëdha!

A.DUKA

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Krimi në sulm për të kthyer shtetin e “bllokut të kuq”

Close