LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . U shpreh kundër integrimit të Shqipërisë në BE, Rama do takohet me kryeministrin grek në New York

U shpreh kundër integrimit të Shqipërisë në BE, Rama do takohet me kryeministrin grek në New York

Kryeministri Rama do të takohet në New York me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke konfirmojnë lajmin për takimin e dy kryeministrave në New York, por ende nuk bëhen të ditura detaje të tjera. Mitsotakis dhe Rama do të jenë të dy të pranishëm në Asamblenë e OKB në datat 24-27 shtator.

Kujtojmë se një javë më parë, kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deklaroi se nuk do të mbështesë anëtarësimin e Shqipërisë në BE nëse nuk trajtohet si duhet minoriteti grek në vendin tonë.

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close