LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Vazhdon lufta brënda llojit: Basha eka vjedhur PD-në që nga viti 2005, thotë Jozefina

Vazhdon lufta brënda llojit: Basha eka vjedhur PD-në që nga viti 2005, thotë Jozefina

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka sulmuar ashpër Partinë Demokratike dhe kryetarin e saj, Lulzim Basha.

Duke komentuar zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi, një ditë më parë, ku u votua dhe nga disa deputetë demokratë, Topalli shkruan në “facebook” se kjo nuk është Partia Demokratike.

Ish-deputetja e PD deklaron se nuk vendi është pa opozitë, duke shtuar se lista e deputetëve të familjes së Bashës kontribuoi në zgjedhjen me 80 vota të Ruçit kryeparlamentar, 27 vite pas rrëzimit të komunizmit.

Postimi i plotë i Jozefina Topalli:

Kjo nuk eshte Partia Demokratike!
Vendi eshte pa opozite!
Menjehere pas betimit si deputete, lista e deputeteve e familjes se Lulzim Bashe Isufit, kontriboi ne zgjedhjen me 80 vota te Gramoz Rucit, Kryetar te Kuvendit te Shqiperise, 27 vite pas rrezimit te komunizmit.
Reagimi i demokrateve ne rrjetet sociale ka qene nje fortune.
Dikush i shkruante:” Nuk besoj te kete votuar Lule Basha per Rucin se do ishte nepotizem”.
Dikush tjeter ” Hera e pare ne historine e vendit qe nje opozite jepet me koncesion nga nje sharlatan”.
Tjetri:”Nese ky lajm eshte i vertete dhe jane shitur qysh sot 3 deputete te opozites, atehere nuk eshte faji i Edvinit por i PD qe i eshte thyer busulla morale”.
Te tjere:” Do behesh Kryeminister ti?! Ty te vjedhin votat ne Parlament.”
Nese ambasadori amerikan bojkotoi Rucin po ti pse nuk e bojkotove?”
Ne fakt une nuk u habita qe lista e lulit votoi Ruçin.
Prej shume vitesh , Luli nuk me zhgenjen per asgje:Nuk me zhgenjen:
As kur qan me lot krokodili per te vraret e diktatures; As kur betohet per opozite ballore dhe flirton me Ramen; as kur proteston per voten e lire , hyn ne qeveri me pm Ramen dhe vete vjedh votat brenga PD; as kur con pd ne humneren me minis 230 mije vota dhe thote realizuam nje fitore morale; as kur voton Ruçin e fill pas kesaj i bashkohet atyre qe protestojne kundra ketij te fundit; As kur therret me sherbetoret e tij gaztore se ia vodhen 3 vota nen reflektoret e dritave te seances parlamentare, nen gjirimin e20 kamerave ne transmetim direkt, ne sy te 3 milion shqiptareve dhe me prezencen e pothuaj gjithe trupit diplomatik.; As kur e shet dhe e rishet ate qe ka mbetur nga PD.
Luli nuk me zhgenjen kur thote ekzaktesisht te kunderten e asaj qe do beje.
Luli luan te gjitha rolet ..teatrale.
Por ai luan dhe role serioze – Nga Zhulieta e Shekspirit ,Don Kishoti i Servantesit… .deri tek kryetari i ” opozites” dhe nuk ka frike se behet Lul Komiku.
Lulin dhe familjen e tij Isufi nuk e lidh asgje me PD.
Ata nuk kane patur kurre lidhje me kete force politike deri ne 2005.
Dhe qe nga ky vit , aii vetem e ka vjedhur ate deri me :
17-18 maj kur kreu aktin e tradhetise ndaj demokrateve;
me 21 maj kur shpalli si Sulltan Bashe Isufi listen e familjes dhe klienteve te saj;
me 22 korrik kur vodhi karrigen e kryetarit dhe vulen e PD permes fallsifikimit te votave e pjesemarrjes.
E deri dje, kur i dhuroi Rucit 3 vota nga lista e tij .
Kur kryetari shet vendet e listes se deputeteve , edhe deputetit i duket se ka te drejte te shese voten e tij.
3 muaj me pare Luli çertifikoi shkrirjen e se djathtes . Dje “opozita” e tij votoi simbolin e komunizmit .
Jo miq, nuk ka humbur dje busullen morale PD.
Kjo nuk eshte PD. Vendi eshte pa opozite.
Edvin Rama nuk ik nga pushteti sa kohe ne krye te opozites do jete çuni i tij i mire.
Demokratet duhet te largojne Lulzim Bashen nga karriga e uzurpuar me vjedhje e fallsifikim votash, pas shitjes qe i beri Pd dhe rezultatit katastrofik te 25 qershorit.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Fshatrat turistik që po shkatërrojnë gjithë bregun e Jugut nuk sjellin asnjë përfitim ekonomik për vendin, por do kthehen “zonë e ndaluar” dhe prona të Samir Manes dhe Artan Dulakut

Close