LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport . Vendimi i rëndësishëm i marrë nga UEFA: Nuk ka më ndeshje Kosovë – Rusi në kualifikuese!

Vendimi i rëndësishëm i marrë nga UEFA: Nuk ka më ndeshje Kosovë – Rusi në kualifikuese!

Asnjë skuadër nga Kosova, përfshirë edhe ekipin kombëtar, nuk do të ketë të drejtë të luaj përballë ekipeve të Rusisë.

Ky është vendimi i fundit i marrë nga UEFA.

UEFA u mblodh të mërkurën për të diskutuar situatën e ndeshjeve mes ekipeve nga Kosova dhe Rusia.

Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë që lidhen me ndeshjet mes ekipeve nga Rusia dhe Kosova, ata vendosën që këto dy vende të mos kenë të drejt të përballen mes njëra-tjetrës në garat evropiane deri në një njoftim të ardhshëm.

Sa i përket kualifikuesve për femrat për Euro 2021, ku këto dy vende janë në grupin A, të dy ndeshjet do t’i zhvillojnë në vende neutrale.

Loading...
More in Sport
“Der Spiegel” speciale për trukimet e Skënderbeut: Si manipulimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar

Close