LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Vera vjen e nxehtë, temperaturat më të larta prej vitit 1800

Vera vjen e nxehtë, temperaturat më të larta prej vitit 1800

Pas një vjeshte dhe dimri të pasigurt në temperatura, vera do të jetë e gjatë, e thatë dhe e nxehtë. Ngrohja globale duket se do të japë superefekte këtë vit ku temperaturat do të rriten me 2.1 gradë, duke sjellë kështu vapën më të madhe të shënuar prej vitit 1800. Në të ardhmen gjërat dhe mund të përkeqësohen.

Kështu thotë të paktën raporti i fushatës të kryer mbi oqeanografinë ndërkombëtare, dhe ku objekt studimi ka qenë dhe deti Adriatik.

Loading...
More in Shendeti
Në Belgjikë fëmijët do të kenë të drejtën e vdekjes së tyre!

Close