Home . Aktualitet . Sport . Video/ Arsenali i kushton dokumentar Shkodran Mustafit

Video/ Arsenali i kushton dokumentar Shkodran Mustafit

Shkodran Mustafi është shndërruar në një lojtar shumë të rëndësishëm për Arsenalin, që tani kanë bërë edhe dokumentar për shqiptarin.Në një dokumentar të shkurtër për Arsenal TV, mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, ka treguar vështirësitë nëpër të cilat ka kaluar gjatë karrierës për të arritur në këto nivele, i cili është ndër më të mirit në pozitën e tij.

Në fillim të dokumentarit, Mustafi flet për gjyshin, babain dhe prejardhjen, i cili më pas tregon vështirësitë që ka kaluar si fëmijë.“Gjyshi erdhi në Gjermani për punë nga Shqipëria. Babai im gjithashtu ka lindur atje, por si katër vjeçar shkoi në Gjermani ku edhe është rritur”, tha fillimisht Mustafi.

“Nuk është lehtë kur vjen nga një vend tjetër, sidomos për gjyshin e babain. Jam i lumtur që jam rritur me mundësitë që gjyshi dhe babai im kurrë si kanë pasur”, shtoi ai.“Kam ëndërruar gjithmonë që një ditë luaj në Premier Ligë”, u shpreh Mustafi në këtë dokumentar të shkurtër.

Mustafi tregon për kohën e vështirë që ka kaluar te Evertoni, që pavarësisht se është lavdëruar nga trajneri, ai nuk ka luajtur edhe shumë, që e ka shtyrë arë të largohet drejt Serisë A në vitin 2012.“Ishte e vështirë për mua. Po luaja mirë, por nuk kisha minuta. Trajneri kishte vetëm fjalë të mirë, por nuk luaja shumë, ishte koha të largohesha drejt të Italisë”, u shpreh më tej ai.

“Ishte e vështirë në një shtet tjetër, njerëz tjerë, kulturë tjetër, gjuhë tjetër, futboll krejtësisht tjetër, por duhej të rrezikoja dhe të shfrytëzoja këtë mundësi që Sampdoria më dha”, theksoi më tej Mustafi në këtë dokumentar.

Nga Sampdoria, ai kaloi te Valencia në vitin 2014, ku për dy vite, arriti t’i tregojë botës se është lojtar me të ardhme të ndritur, duke shtyrë Arsene Ëengerin që ta transferojë në “Emirates”.

Sot, Mustafi është shndërruar në një lojtar shumë të rëndësishëm te Arsenali, pavarësisht se ende nuk ka një vit që është transferuar në Angli, ku ka bërë 34 paraqitje dhe ka shënuar dy gola. Ai është shumë i dashur edhe nga tifozët dhe shpreson që të qëndrojë sa më gjatë në Premier Ligë.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
O ba, po tani çfarë të bëj?!

Close