LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . VIDEO/ Sa e donte udhëheqësin! Fjalimi i Sali Berishes ne Dhjetor 1990: Pershendetjet e mija shkojne per shokun Ramiza Alia…

VIDEO/ Sa e donte udhëheqësin! Fjalimi i Sali Berishes ne Dhjetor 1990: Pershendetjet e mija shkojne per shokun Ramiza Alia…

28 vite me pare, Sali Berisha doli para studenteve duke i thurur lavde Ramiz Alise dhe duke evokuar rolin e tij si komandant i Brigadave partizane. Ja fjalimi i tij para studenteve per Ramiz Aline.Sali Berisha duke pershendetur shpalljen e pluralizmit dhe vendimin e studentëve për themelimin e Partisë Demokratike.

Ai përshëndeti Ramiz Alinë dhe e vlerësoi atë si një njëri të guximshëm, i cili me atë guxim që udhëhoqi ushtrinë në betejat çlirimtare udhëhoqi vendin edhe në betejat e reja të demokracisë.
Pastaj shtoi se shpresonte që Alia të mbetej mik i Partisë Dëmokratike.
Studentët e fishkëllyen dhe ai u detyrua të ndërpresë fjalimin.

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close