LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . VIDEO/ Të rinjtë e LRI-së i kanë “shplarë trurin”, këndojnë si dëshmitarët e Jehovait

VIDEO/ Të rinjtë e LRI-së i kanë “shplarë trurin”, këndojnë si dëshmitarët e Jehovait

Janë të shumtë të rinjtë që kryesisht për të përfituar një vend pune në administratë, detyrohen të anëtarësohen pranë Lëvizjes Socialiste për Integrim. Por me sa duket një pjesë e mirë e tyre ka pësuar edhe lavazh truri. Skena që do të shikoni më poshtë është për të vënë duart në kokë.

Një vajzë e cila mendohet se është nga Përmeti, është ngritur në këmbë në mes të autobusit që po i dërgon në Tiranë dhe po këndon një këngë me iso-polifoni për kryetarin e tyre të degës së Përmetit dhe për Lëvizjen Rinore për Integrim.

Më tej në kor i bashkohet edhe pjesa tjetër e të rinjve. Vini re me kujdes tekstin plot “furça” që këndon vajza. Mendohet se kjo video nuk ka shumë ditë që është realizuar dhe është filmuar gjatë kohës që të rinjtë e LRI Përmet po udhëtonin drejt kryeqytetit

.

Loading...
More in Argetim
Rrjetet sociale tallen keq me Bashën: Sikur the nuk ka zgjedhje në Qershor…

Close