LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota . VIDEO/ Vrau një vajzë dhe shtypi me makinë 22 persona të tjerë, autori: Duhej të më vrisnit…!

VIDEO/ Vrau një vajzë dhe shtypi me makinë 22 persona të tjerë, autori: Duhej të më vrisnit…!

Një person i cili ngriti në këmbë qytetin e Nju Jorkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme duke u futur mes turmës së njerëzve me makinën në sheshin e njohur “Times Square” ka dhënë disa deklarata shokuese në polici.

Autori i vrasjes së një adoleshenteje dhe plagosjes së 22 personave të tjerë, tha se “vazhdimisht dëgjonte zëra që i flisnin në kokë”. 26-vjeçari Richard Rojas, një veteran i marinës amerikane që ishte arrestuar edhe më parë për ngarje të makinës në gjendje të dehur, ndodhet tashmë në paraburgim në pritje të dënimi.

Ai gjithashtu tha se “priste që të vdiste nga ky atentat që bëri,” shkruan BBC. Sipas agjencisë së lajmeve Reuters, pasi u arrestua 26-vjeçari tha: “Ju duhet të më qëllonit për vdekje, sepse unë doja t’i vrisja njerëzit”./a.ç

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
O ba, po tani çfarë të bëj?!

Close