LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Vila luksoze: Pyetjet që duhet t’u japë përgjigje Lulzim Basha, përpara se të qajë hallin e shqiptarëve

Vila luksoze: Pyetjet që duhet t’u japë përgjigje Lulzim Basha, përpara se të qajë hallin e shqiptarëve

Lulzim Basha as sot nuk eshte pergjigjur para qytetareve per vilen super luksoze ku ai jeton.

Basha pas takimit me disa te rinj në Korçë duke iu fshehur pergjigjeve reale u hodh ne sulm duke u shprehur se: “Nuk ka gënjeshtër që mund të më heqë nga detyra ime. Gënjeshtrat kundër meje dhe familjes time janë një përpjekje cinike e Edi Ramës për të hequr vëmendjen nga lista e gjatë e dështimeve dhe e skandaleve të tij. Prandaj, nuk bëhem pjesë e kësaj loje”

Por Lulzim Basha vazhdon të mos iu përgjigjet pyetjeve qe sqarojne kete histori, qe me pas te kete edhe moral te flase per hallet e shqiptareve.

A iu thote dot sot Lulzim Basha shqiptareve: Pse ka shkuar ne vile? Nese ka shkuar per shkak të tërmetit, pse nuk ka deklaruar demtime si cdo qytetar? Pse nuk ka kerkuar leje per punime ne apartament?(sipas dokumentave pallati i Bashes nuk ka asnje demtim).

A ka kontrate qeraje per vilen superluksoze? Nese po, sa paguan ne muaj? Cila esht lidhja me pronaren te ciles ja ka marre me qera? Apo ky eshte truku per te mos e deklaruar si te tijen vilen?

Pasi tu pergjigjet ketyre pyetjeve, Lulzim Basha mund tju beje moral shqiptareve./F.Muça – Lexo.al

Loading...
More in Blog
Basha si Koçi i Teto Ollgës

Close