LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Vjen “super prezervativi” që lufton HIV-in dhe rrit kënaqësinë seksuale

Vjen “super prezervativi” që lufton HIV-in dhe rrit kënaqësinë seksuale

Një ‘super condom’ që ka veti anti-HIV dhe që mund të rrisë kënaqësinë seksuale do të jetë së shpejti i gatshëm për publikun, sipas shkencëtarëve, shkruan Mirror.

Kontraceptivi i ri mbart një antioksidant që mund të luftojë HIV-in dhe ndryshe nga prezervativët e tjerë ai do të jetë i përbërë nga një llastik polimeri i quajtur hidroxhel, që është i përbërë kryesisht nga uji dhe që përdoret edhe në prodhime të tjera mjekësore.

I dizanjuar nga një skuadër e Irma Lerma Rangel College of Pharmacy në Texas A&M Health Science Center, ai pritet të dalë në shitje në fillimin e 2016-s.

Loading...
More in Shendeti
Zbulohet ilaçi i jetëgjatësisë
Close