LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Vuan nga një sëmundje e rrallë, koka i merr formën e trurit

Vuan nga një sëmundje e rrallë, koka i merr formën e trurit

Cutis verticis gyrate, është një nga llojet më të rralla të sëmundjeve në botë që ka goditur djalin që shihni në foto, i cili është i detyruar të jetojë sikur truri po i del jashtë kokës!

Djali fatkeq sapo ka mbushur 22 vjeç dhe nga kjo sëmundje vuan qëkur ishte 19. Mjekët kanë tre vjet që përpiqen të gjejnë kurën e duhur, por pa asnjë rezultat. Ata deklarojnë se shkaku i sëmundjes lidhet me epilepsinë dhe skizofreninë. Pacienti, natyrisht, nuk ka dashur të bëjë të njohur identitetin e tij.

Loading...
More in Shendeti
Çaji, një ilaç natyral për forcimin e kockave

Close