LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Xhaka rrefuzon ftesën e kuqezinjëve

Xhaka rrefuzon ftesën e kuqezinjëve

Mos aktivizimi i Xhakës ne ndeshjen me Turqinë ka sjellë edhe rritimin e këtij te fundit,duke konsideruar mungesë vlerësimi nga tranieri dhe kombëtarja.

Pas ftesës së bërë për këto dy ndeshje, Taulant Xhaka ka dhënë justifikimin se ka pësuar një dëmtim me Bazelin.

Gjë e cila dukshëm ka lënë një shije të hidhur tek Xhaka,duke u mos u paraqitur në grumbullimin e ekipit kombëtarë.

Situata mes palëve, duket të jetë “ftohur” aq shumë,saqë stafi i Kombëtares nuk ka dhënë as shpjegim për lojtarin, ose për mungesën e tij dhe as nuk ka njoftuar nëse do të ketë një tjetër që do të afrohet apo jo.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore, Sport
Vuçiç e Pendarovski njoftuan kur do hapen me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut! Vetëm Ilir Meta s’ka folur me Macron për negociatat në Paris

Close