VIDEO/ Ishte shpallur në kërkim për thirrje ekstremiste, rrihet “Live” radikalisti fetar nga Lezha
“Një nxënës në Shqipëri kur e pyet për të ardhmen të vizaton gomonen me flamur anglez”?! Media britanike: Kukësi , “Londra e vogël”! Ja cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët
1995, një ngjarje ‘shqiptare’ e Viktor Buot! Si u kap avioni rus i nisur nga Rinasi me municione Somario?!
Krimi me ‘masa’ të forta sigurie! Rreth 700 makina të blinduara në Shqipëri: “Fiat-i” marka më e përdorur
“Më ktheni në burg, nuk e duroj dot më të dashurën e babait”! 40-vjeçari habit me kërkesën për policinë pasi e lanë në arrest shtëpie
“Më tha vidh paratë e kasës, pastaj në burg…”! Nga “skiftere” në komediane, influencerja e njohur greke tregon si shqiptari e detyroi të grabiste kur ishte 11 vjeçe
VIDEO/ Nënkampionët e Italisë pësojnë 4 gola, Interi i brishtë ndaj Villareal, disfatë në miqësore me Asllanin në fushë
“Dëgjuam të bërtitura fëmije ‘mama, mama’”! Media amerikane publikon videon pak pasi aktori shqiptar i dha fund jetës së bashku me gruan
Kreshnik Spahiu zbulon vendin perfekt për të emigruar: Qeveria ofron 15 mijë euro për ata që zhvendosen në ishul
Thirrjet me emrin e Vladimir Putin, UEFA merr masa drastike ndaj Fenerbahçes
“E mbaj mend dritën tënde”, Ballack dedikim emocional në 1-vjetorin e humbjes së djalit
Çelsi fut Brojën në ekipin e parë për sezonin e ri, i heq numrin mesfushorit të Anglisë dhe ia jep sulmuesit shqiptar

“Nën një portokalle moj” ‘çmend’ Gjermaninë, videoja që po bëhet virale në rrjet

Në dasmat tradicionale shqiptare kënga “Nën një portokalle moj” është një ndër më të preferuarat. Por kjo këngë kësaj here i ka ‘rrëmbyer’ zemrën edhe publikut gjerman. Në videon e bërë virale në rrjet shihet se si një orkestër gjermane që interpreton këngën popullore në një festival në Gjermani pëlqehet shumë.

Nga ana tjetër ovacionet e publikut nuk janë kursyer dhe shikohen teksa e kanë shoqëruar muzikën me duartrokitje. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme. /Top Channel